BiDAF Çözünmüş Hava Flotasyon Ünitesi

BiDAF Çözünmüş Hava Flotasyon Ünitesi

Temel olarak, su ve atıksu arıtımında yüzdürme yöntemi ile katı – sıvı  / sıvı – sıvı faz ayırımı yapılabilmesi için, özel saturasyon pompaları tarafından su içerisine havanın çözülmesi ile elde edilen gaz kabarcıklarından yararlanılmaktadır. Oluşan gaz kabacıkları su içerisindeki katı partiküllere tutunarak,  katı – gaz flokları oluşturur ve yüzeyde bir araya gelerek bir çamur keki meydana getirirler.

Klasik DAF sistemlerinde, hava kabarcıkları ( optimum baloncuk çapı: 50 µm ) bir kompresör yardımıyla basınçlandırılması suretiyle elde edilmektedir. Hava ve su basınç altında bir vorteks fanlı pompa ile sisteme verilmekte olup, baloncuk çapları genelde stabil olmamaktadır.

BİDAF®, yeni nesil teknolojisi ile stabil ve yüksek verimde baloncuk üretimini harici bir hava kaynağı ve basınç tankı olmadan çok daha düşük işletme basıncında sağlamaktadır.

Oluşan katı / gaz flokları, yüzeyde doğru yükselip bir kek tabakası meydana getirir. Yüzeyde oluşan kek tabakası, zaman kontrollü sıyırıcı tarafından sıyrılarak katı – sıvı  faz ayırımı yapılmış olur.

İlgili Resimler

Kataloğumuzu İncelediniz mi?

En ince detaylarla hazırladığımız bütün isteklerinizi bulabileceğiniz kataloğumuzu inceleyebilirsiniz